22 czerwca 2021

Dzień ojca = dzień na zmianę samochodu ojca

Porady

Nastał czas kiedy, swoje Święto obchodzą ojcowie, głowy rodziny, którzy swoje samochody traktują na różne sposoby. Są tacy, dla których samochód to środek transportu z punktu A do punktu B, dla innych to narzędzie pracy, w którym spędzają bardzo dużą ilość czasu a dla jeszcze innych to element prestiżu. Dla wszystkich znajdziemy propozycje aut, które powinny sprostać założeniom przy zakupie. Ofert będziemy poszukiwać wśród samochodów nowych o bardzo zróżnicowanej cenie.

Samochody dla ojca niezainteresowanego motoryzacją

Nie dla każdego zakup nowego samochodu musi wiązać się z wielotygodniowym wertowaniem każdej pozycji z konfiguratora wielu producentów. W tym przypadku ma być tanio i bez fajerwerków czyli szukamy aut, które są już na rynku kilka lat, ale przez to można je nazwać dopracowanymi konstrukcjami pozbawionymi chorób wieku dziecięcego.

Mitsubishi Space Star to najmniejszy model japońskiego producenta, który zadebiutował w 2013 roku. To bardzo dobrze, bo przy kolejnych liftingach poprawiono to, co było do poprawienia i takie auto już spełnia wymagania, które postawiliśmy w tej kategorii. Cena w okolicach nawet 40.000 zł za nowy samochód to rzecz już niemal niespotykana.

Dacia Sandero to model, który ma jeden minus – jest dopiero po premierze, co rodzi wiele znaków zapytania. Ale z drugiej strony 3 letnia gwarancja daje spokój na dość długi czas. Nie znajdziemy tu niepotrzebnych gadżetów, a design jest mało krzykliwy. W wersji ze zderzakami w kolorze nadwozia może nawet się podobać.

Fiat 500 L: Byłem kiedyś w salonie Fiata z Żoną i Tatą. Dla Żony szukaliśmy 500 cabrio (ot taki wakacyjny kaprys), a Tata pojechał z nami w ramach wycieczki krajoznawczej. Finalnie 500 cabrio nie znalazła się w naszym garażu, ale pamiętam jedno. Tato stał przed 500 L i był nią zachwycony: jakie duże szyby, jak wysoko się siedzi, wnętrze takie nie za duże i nie za małe. Czy finalnie stał się posiadaczem Fiata? Wiem, ale nie powiem.

Samochody dla ojca w stylu „Smart”

W tej kategorii szukamy samochodu dla osoby, która poszukuje auta wygodnego, przestronnego, dobrze wyciszonego i komfortowego, ale mało rzucającego się w oczy. Nie chcemy wzbudzać sensacji wśród sąsiadów, ale potrzebujemy samochodu, którym można „depnąć” w trasie.

Ford Mondeo to samochód, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Mondeo, który szyderczo jest nazywany autem dla Przedstawicieli Handlowych to auto bardzo wygodne, a przy okazji występujące w bardzo wielu wariantach silnikowych i wyposażenia. Nie wierzycie? To pokażcie mi inne auto o mocy blisko 200 KM w tej cenie. Wspominałem o systemie audio z 12 głośnikami?

Mazda 6 ma kilka niezaprzeczalnych zalet: mało traci na wartości, wygląda atrakcyjnie mimo upływu kilku lat od premiery, posiada silniki benzynowe bez turbosprężarki co daje spokój ich bezawaryjności. W topowych wersjach znajdziemy skórę, head-up display, 19 calowe felgi czy podgrzewanie tylnych siedzeń. Brzmi sensownie?

Renault Talisman. Wielu spyta? Ale jakto – Renault jest „smart”? Zdecydowanie jest i przy tym wygląd tego auta nie jest ani krzykliwy, ani zbyt nowoczesny. Linia jest dość tradycyjna, do tego paleta kolorów nadwozia niespotykana wśród innych producentów. To auto, które potrafi pozytywnie zaskoczyć, a przy tym jego awangardowość budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Samochody dla ojca biznesmana

Przejdźmy teraz do kategorii aut z wyższej półki, dla osób które są zamożne, wiele w życiu zaryzykowały, aby dojść do posiadanego majątku. Drogie i luksusowe auto, to coś co „im się należało”.

Mercedes-Benz GLE to auto, które aż ocieka luksusem – jest wielkie, ma pełno chromowanych wstawek, opony są tak szerokie, że przypominają walce. Cena? Porównywalna do mieszkania, ale z drugiej strony to taki salon na kółkach. Gwiazda na masce w końcu zobowiązuje.

BMW X5 to samochód, który zapoczątkował kategorię dużych SUVów, a ostatnia generacja podąża za nową stylistyką bawarskiego producenta. To auto może się podobać pod każdym względem – nie ma gigantycznych nerek jak chociażby X7, bryła nadwozia jest bardzo proporcjonalna, przykuwa oko, ale w pozytywnym tego znaczeniu.

BMW Serii 5 to ostatnie auto w naszym zestawieniu, a zarazem propozycja „rozsądna” (doprecyzujmy: rozsądna pod względem wybranych kryteriów). Linia nadwozia jest bardzo klasyczna i elegancka, choć czuć to sportową nutę marki BMW. W momencie premiery obecnej generacji wiele osób wytykało podobieństwo do poprzedniej, ale z biegiem czasu ta sylwetka nadal jest atrakcyjna i może się podobać.

Za chwilę zostaniesz przekierowany na stronę Dealera oferującego wybrany pojazd.